Longkanker


Longkanker is één van de meest voorkomende vorm van kanker. In Nederland wordt de diagnose elk jaar bij ruim 12.000 personen vastgesteld. Meestal gaat het dan om de ‘niet-kleincellige’ soort. Het aantal mannen met niet-kleincellige longkanker neemt de laatste jaren af, terwijl het aantal vrouwen met de ziekte stijgt.

Aparte vorm van longkanker is kanker van de longvliezen; mesothelioom ofwel asbestkanker.

Voor meer epidemiologische informatie klik hier.

Behandeling longkanker

Longkanker is moeilijk te behandelen. Genezing kan alleen plaatsvinden door radicale verwijdering (operatie) van de tumor, eventueel met behulp van chemotherapie en/of bestraling. Echter, als de tumor wordt ontdekt, is deze vaak al uitgezaaid of niet meer te opereren. De behandeling richt zich dan (in de vorm van chemotherapie en/of bestraling) op levensverlenging en het bestrijden van symptomen. Soms is het effect van deze behandeling zo goed, dat alsnog wordt overwogen om te opereren.

Voor meer informatie over behandeling klik hier.

Hyperthermie bij longkanker

Hyperthermie kan worden ingezet bij elke vorm van longkanker, ongeacht het stadium van de ziekte. De kennis die er over hyperthermie bestaat, geeft aan dat deze warmtebehandeling het beste werkt in combinatie met chemotherapie en/of bestraling. Hyperthermie als monotherapie heeft op zichzelf ook een celdodend effect. Een bijkomend voordeel van hyperthermie is het stimulerende effect op het immuunsysteem, dat daardoor beter in staat is om kankercellen op te ruimen.

http://europepmc.org/backend/ptpmcrender.fcgi?accid=PMC2093935&blobtype=pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22445656

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20858088/

Hyperthermie

In het Centrum Hyperthermie passen wij warmtebehandeling plaatselijk (waar tumoren en uitzaaiingen zich bevinden) en algeheel toe. De laatste vorm beoogt specifiek het immuunsysteem in het gehele lichaam te versterken door de lichaamstemperatuur te verhogen tot 39 à 39,5 graden Celsius. Met onze apparatuur kunnen wij nagenoeg alle tumorlocaties verwarmen.

Casuïstiek

Enkele onderzoeken:

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.4161/cbt.4.10.2074#.VdsC0fntlHw (proefdieronderzoek)

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/036030169290800W (hyperthermie/radiotherapie)

Bron: ’Ontwikkelingen in de oncologie’, 2014. Houten: Bohn, Stafleu, Van Loghum. Auteur: S. Broek, arts.

Ervaringen

NB: Nederlandse vertaling onderaan (origineel in het Frans)

En mai 2025,il m’est diagnostiqué un cancer métastasique des os suite à un cancer du sein.

Je suis orientée vers le centre d’hyperthermie d’Amsterdam pour des séances mensuelles d’hyperthermie ,dans le but de désorganiser les cellules cancéreuses et de décupler ainsi le traitement prescrit par mon oncologue en France.
Après une étude approfondie de mon parcours médical, je suis admise pour recevoir les soins.
Au terme de trois mois de traitement, le TEPSCAN révèle une régression spectaculaire des taches cancéreuses et les analyses de sang une baisse importante des marqueurs tumoraux CA-15-3 .

Je recommande sans réserve cette clinique ,d’une part pour l’efficacité incontestable des soins proposés et d’autre part pour l’accueuil chaleureux du personnel ainsi que la bienveillance et la compétence des médecins .
P.R.

Nederlandse vertaling:
In mei 2025 werden bij mij botmetastasen vastgesteld als gevolg van borstkanker.
Ik werd doorverwezen naar het hyperthermiecentrum in Amsterdam voor maandelijkse hyperthermiesessies, met als doel de kankercellen te vernietigen en zo de door mijn oncoloog in Frankrijk voorgeschreven behandeling te versterken.
Na een grondige studie van mijn medische dossier werd ik toegelaten voor behandeling.
Na drie maanden behandeling liet de PET-SCAN een spectaculaire afname van deuitzaaiingen zien en de bloedanalyses een aanzienlijke daling van de CA-15-3-tumormarkers.

Ik beveel deze kliniek zonder voorbehoud aan, enerzijds vanwege de onbetwistbare doeltreffendheid van de aangeboden behandelingen en anderzijds vanwege de hartelijke ontvangst door het personeel en de vriendelijkheid en competentie van de artsen.

P.R.

- P.R.
“Wat heb ik te verliezen?” – Mijn weg met alvleesklierkanker
Begin februari 2024 kreeg ik de diagnose die niemand ooit wil horen: alvleesklierkanker. De boodschap van de artsen was duidelijk en hard: ik had nog maar een paar maanden te leven. Alles stortte in.
Maar ergens in mij groeide meteen ook iets anders: een stemmetje dat zei: “Ik ben er nog, dus ik geef niet op.”
In maart begon ik met chemotherapie. Tegelijkertijd besloot ik ook zélf de regie te nemen over mijn gezondheid. Ik gooide mijn voedingspatroon volledig om: ik stapte over op een veganistisch, suikervrij dieet, vol biologische groenten, fruit en versgeperste sappen. Alles waarvan ik voelde dat het mijn lichaam kon ondersteunen, probeerde ik.
Toen hoorde ik over hyperthermie: een behandeling waarbij de lichaamstemperatuur lokaal verhoogd wordt om kankercellen gevoeliger te maken voor chemo en bestraling. Mijn artsen moedigden het niet aan – het viel buiten het standaardprotocol. Ik twijfelde.
Tot ik tijdens een chemobehandeling in gesprek raakte met een medepatiënt die wél hyperthermie deed. Ze zei: “Ik doe alles wat ik kan om bij mijn kinderen te blijven.”
- L.A.

Uitgezaaide darmkanker in het buikvlies.
Heel blij met deze aanvullende behandeling. Het zijn professionals met veel kennis over kanker, dus fijn om met ze van gedachten te wisselen. Daarnaast zijn ze erg vriendelijk en behulpzaam, en staat er altijd een perfecte cappuccino klaar.

- E. de W.

Heeft u vragen?

In een lastige periode in uw leven kunnen vragen als moeilijk ervaren worden. We hebben hiervoor veel gestelde vragen op een rijtje gezet.